Monika jako jeden z milionu

07.08.2020

I úklid je věda, když se má dělat pořádně. Brněnská podnikatelka Monika Melicharová přesně ví, jak na to. Už 12 let vede úklidovou firmu ČISTĚ CZ. Do své profese vnesla svěží vítr, maximální profesionalitu a dokonalé služby. Pečlivě se stará o své zaměstnance, kterým zajišťuje třeba i bydlení. A ráda pomáhá ostatním. 

"Silné příběhy klientů ParaCENTRA Fenix mě natolik nadchly, že jsem se rozhodla připojit k projektu 1zMilionu. 100 milionů musíme dát!" 

Monika vždycky měla ve svých aktivitách jasnou vizi. Podle kolegů neumí vysadit z tempa a "nutí" k němu i ostatní. S ČISTĚ CZ přitom začínala pozvolně. 

"Nejdříve jsem všechno dělala sama. Pak přibyli kolegové, zkvalitňovali jsme úklidové postupy, navázali kontakty s výrobci. Potom přišel blog o úklidu a nakonec kniha," popsala temperamentní podnikatelka.

Dnes její firma uklízí kanceláře a výrobní haly, pečuje o byty Airbnb, kde také zajišťuje praní a žehlení. V roce 2015 vydala Monika knihu o úklidu koupelny, která vyšla i v angličtině. A loni rozšířila působení ČISTĚ CZ do Mexika, Brazílie, USA a Číny. 

"Jen ten, kdo se vrátí do voňavé kanceláře nebo domácnosti, pochopí kouzlo naší práce," dodává s úsměvem.

Úplně nejšťastnější je Monika se svým psem Sunnym v lese nebo obklopena dětmi. Miluje knihy, které ji motivují k akci. Chce se zdokonalit v angličtině, věnovat efektivní čas sama sobě, trávit čas s rodinou a přáteli, cvičit, vést zdravý životní styl, udržovat zdravé a vitální ČISTĚ CZ a dělat spokojenými ty, kteří pro ni pracují.

Do budoucna plánuje napsat další knihu, která už nebude jen o úklidu. Těší se, až navštíví pyramidy v Mexiku a uslyší koncert Nahko Bear. Velmi důležité je pro ni cestování, ovšem s ušlechtilým cílem. Chce se dostat do zemí, kde by mohla pomáhat potřebným. Například ve školách nebo klášterech. "Mým snem je pomáhat lidem - starým tím, že s nimi budu mluvit a navštěvovat je, chudým, že jim nabídnu a dám práci, postiženým, které podpořím jakkoliv," říká Monika.

Všechny své sny zachycuje na nástěnkách. A ráda by pomohla splnit i ten náš. Proto je i Monika Melicharová 1zMilionu. Moc jí za to děkujeme.